Slayer zostały założone w 1982 roku w Huntington Park w Kalifornii przez gitarzystów Kerry'ego Kinga i Jeffa Hannemana; rekrutowali się także basista / wokalista Tom Araya i perkusista Dave Lombardo. Zaczęli grać covery piosenek Judas Priest i Iron Maiden, ale szybko odkryli, że mogą przyciągnąć uwagę (i fanów), wykorzystując groźne, satanistyczne obrazy. Zespół został zaproszony przez Briana Slagela z Metal Blade do współtworzenia utworu na Metal Massacre, Vol. 3 kompilacja (seria, w której debiutowały także płyty winylowe Metalliki i Voivod); Niedługo potem ukazał się kontraktowy i debiutancki album Show No Mercy. Podczas gdy wczesne podejście Slayera było raczej kreskówkowe, ich zawrotna szybkość i sprawność instrumentalna były nadal bardzo widoczne. Dwie EPki, Haunting the Chapel i Live Undead, zostały wydane w 1984 roku, ale Hell Awaits z 1985 roku przekształciło ich liryczne obsesje w coś w rodzaju albumu koncepcyjnego o potępieniu i torturach i natychmiast wywołało sensację w kręgach heavy metalowych, zdobywając Slayera wściekły kult.

Współzałożyciel Def Jam, Rick Rubin, polubił zespół, podpisał kontrakt ze swoją wytwórnią i stworzył pierwszą czysto brzmiącą produkcję, jaką można było usłyszeć na jakimkolwiek albumie Slayera, do okrojonego Reign in Blood. Ze względu na graficzny charakter materiału, CBS odmówiło dystrybucji albumu, co przyniosło zespołowi duży rozgłos; w końcu wkroczyła Geffen Records. Łącząc speed metal będący znakiem firmowym Slayera z tempem i długością utworów (jeśli nie strukturami) hardcore, a także z najbardziej niepokojącymi tekstami zespołu, Reign in Blood było natychmiastowym klasykiem, rozbijając zespół na szerszą publiczność. , i przez niektórych okrzyknięty największym albumem speed metalowym wszechczasów (niektórzy ukłonili się w stronę Master of Puppets Metalliki).

South of Heaven rozczarowało niektórych hardkorowych zwolenników zespołu, ponieważ Slayer z powodzeniem wyrwał się z potencjalnego stylistycznego kaftana bezpieczeństwa, jakim jest ich reputacja najszybszego i najbardziej ekstremalnego zespołu na świecie. Perkusista Lombardo wziął trochę wolnego i został na krótko zastąpiony przez perkusistę Whiplasha Tony'ego Scaglione, ale wkrótce wrócił na miejsce. Wydany w 1990 roku Seasons in the Abyss został dobrze przyjęty pod każdym względem, łącząc więcej klasycznej intensywności Slayera z bardziej komercyjnym - ale nie mniej bezkompromisowym - dźwiękiem. „War Ensemble” i utwór tytułowy stały się faworytami na Headbanger's Ball MTV, a Slayer umocnił swoją pozycję w czołówce thrashu, razem z Metalliką. Po wydaniu podwójnego albumu koncertowego Decade of Aggression Lombardo ponownie opuścił zespół i założył Grip Inc.

Slayer milczał przez kilka lat; Jedynym nowym materiałem wydanym po 1990 roku był duet z Ice-T nagrany na ścieżkę dźwiękową Judgement Night na składance piosenek zespołu Exploited. Po opuszczeniu Forbidden, Bostaph zapisał się jako nowy perkusista do zespołu Divine Intervention z 1994 roku, który został wydany i zebrał świetne recenzje; dzięki nowemu ruchowi death metalowemu, który czerpał inspirację ze Slayera, a szczególnie Reign in Blood, Slayer zostali okrzyknięci metalowymi innowatorami. Album odniósł ogromny sukces, debiutując na ósmym miejscu listy przebojów Billboardu.

Bostaph opuścił zespół, aby skoncentrować się na pobocznym projekcie, Truth About Seafood, i został zastąpiony przez byłego perkusistę Testamentu Jona Dette'a na albumie Undisputed Attitude, składającym się głównie z punkowych i hardcore'owych coverów. Bostaph ponownie dołączył do Slayera na czas, aby nagrać Diabolus z 1998 roku w Musica. Zespół ponownie połączył się z Def Jam, by nagrać God Hates Us All z 2001 roku, aw 2002 roku Lombardo ponownie dołączył do zespołu. W 2004 roku wydali czteropłytową antologię Soundtrack to the Apocalypse, a następnie album z zupełnie nowym materiałem, Christ Illusion, w 2006. Po nieustającej trasie koncertowej i festiwalach w 2007 i 2008 roku, Slayer wyszedł ze studia z World Painted Blood w 2009 roku. W 2010 roku pojawili się z Metalliką, Megadeth i Anthraxem na Big 4: Live z Sofii w Bułgarii. 

Znaleziono produktów: 146

Bandamka SLAYER "Black Eagle" Bandamka SLAYER "Black Eagle"
Producent: Slayer
Cena:

54,99 zł

szt.
zobacz więcej
Bandamka SLAYER "Repentless" Bandamka SLAYER "Repentless"
Producent: Slayer
Cena:

54,99 zł

szt.
zobacz więcej
Bluza kangurek SLAYER "Pentagram Distressed" imp. Bluza kangurek SLAYER "Pentagram Distressed" imp.
Producent: Slayer
Cena:

159,99 zł

Cena regularna: 214,99 zł

Najniższa cena: 174,99 zł
zobacz więcej
  • promocja
Brelok SLAYER "Eagle" Brelok SLAYER "Eagle"
Producent: Slayer
Cena:

49,99 zł

szt.
zobacz więcej
Brelok SLAYER "Logo" 02 Brelok SLAYER "Logo" 02
Producent: Slayer
Cena:

46,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER " Logo" red 3D zimowa Czapka SLAYER " Logo" red 3D zimowa
Producent: Slayer
Cena:

69,99 zł

Cena regularna: 79,99 zł

Najniższa cena: 79,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Czapka SLAYER "Dripping Logo" Czapka SLAYER "Dripping Logo"
Producent: Slayer
Cena:

79,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Eagle" Czapka SLAYER "Eagle"
Producent: Slayer
Cena:

84,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Hell Awaits" Czapka SLAYER "Hell Awaits"
Producent: Slayer
Cena:

79,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Logo" metalic 3D Czapka SLAYER "Logo" metalic 3D
Producent: Slayer
Cena:

64,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Logo" red 3D Czapka SLAYER "Logo" red 3D
Producent: Slayer
Cena:

64,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Pentagram" Czapka SLAYER "Pentagram"
Producent: Slayer
Cena:

79,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Red Logo" zimowa Czapka SLAYER "Red Logo" zimowa
Producent: Slayer
Cena:

89,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Repentless" Czapka SLAYER "Repentless"
Producent: Slayer
Cena:

89,99 zł

szt.
zobacz więcej
Czapka SLAYER "Wehrmacht Skull" Czapka SLAYER "Wehrmacht Skull"
Producent: Slayer
Cena:

69,99 zł

szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Realizacja: Trust Marketing Tworzenie Sklepów Internetowych
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl